Najlepsze drewniane klocki

Drewniane klocki dla małych dzieci – tanie i solidne

Ekologiczne i bezpieczne zabawki

Ekologiczne i bezpieczne zabawki

Zabawki to nieodłączny element życia każdego dziecka. Dziś wybór na rynku jest tak ogromny, że można znaleźć całe mnóstwo rzeczy, które są odpowiednio atrakcyjne dla najmłodszych. Odpowiedzialny rodzic powinien jednak podchodzić do tej kwestii z ostrożnością i rozsądnie wybierać dla swoich dzieci zabawki. Warto postawić czasem na coś prostszego, co nie zaleje dziecka różnymi bodźcami i pozostawi nieco miejsca na zwykłą kreatywność. Oprócz tego trzeba uważać na sztuczne tworzywa i substancje, powszechnie stosowane w dzisiejszych zabawkach. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla delikatnej skóry dziecka.

Klocki z naturalnych materiałów

Jedną z najlepszych propozycji dla rodziców chcących dbać o środowisko naturalne są klocki drewniane. Klocki należą do najpopularniejszych zabawek dla dzieci, ale powszechnie przyjęło się, że muszą one być jak najbardziej kolorowe i złożone. Oczywiście, takie klocki są atrakcyjne dla maluchów, ale zabawa z ich prostszymi odmianami może być równie ciekawa. Potrzeba tu znacznie więcej kreatywności i korzystania z własnej wyobraźni.

Ogromną zaletą klocków drewnianych jest fakt, że są one wykonywane z naturalnych materiałów. Inne zabawki produkowane są głównie z plastiku, który stanowi problem dla naszego środowiska naturalnego. Ograniczanie plastiku w życiu codziennym powinno być obowiązkiem każdego z nas. Klocki drewniane z cyferkami są z tego powodu świetną alternatywą dla zwykłych zabawek. Oprócz tego znacznie mniej stosuje się w nich farby i lakiery, które również stanowią zagrożenie.

Zdrowe zabawki dla dzieci

Wspomniane wyżej farby i lakiery są problemem nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla samych dzieci. Długotrwały kontakt z nimi może być bardzo szkodliwy dla delikatnej skóry dziecka. Im więcej naturalnych produktów, tym lepiej dla zdrowia malucha.

Zalety klocków drewnianych są trudne do przecenienia. Z jednej strony rozwijają one u dziecka kreatywność i pobudzają je do twórczego myślenia. Równocześnie są znacznie lepsze zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia maluchów.

Daniel