Najlepsze drewniane klocki

Drewniane klocki dla małych dzieci – tanie i solidne

Drewniane klocki dla rozwoju kreatywności

Drewniane klocki dla rozwoju kreatywności

Współczesne zabawki są projektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu przyciągały uwagę dzieci. Muszą być kolorowe i posiadać wiele funkcji, aby najmłodsi chcieli się nimi bawić. Trudno jest zatem wyobrazić sobie w obecnych czasach zabawki odznaczające się prostą formą, w których najważniejszą rolę odgrywa dziecięca wyobraźnia i kreatywność. W rzeczywistości jednak rodzic, który szuka dla swoich pociech takich rzeczy nadal ma szeroki wybór na rynku. Przykładem są tu tradycyjne klocki drewniane, które mimo swojej prostoty są w stanie zapewnić maluchowi mnóstwo zabawy.

Prostota i zabawa w jednym

Dzieci są dziś z każdej strony bombardowane najróżniejszymi bodźcami. Zabawki, multimedia, gry komputerowe – wszystko to dostarcza nieustannie ogromnych ilości informacji, które trzeba przetworzyć. Przy właściwym natężeniu sprzyja to oczywiście rozwojowi młodego umysłu, ale każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zwykłej prostoty. Ponadto współczesne zabawki zbyt często podają maluchom wszystko na tacy – gotowe rozwiązania i pomysły. W przypadku klocków drewnianych trzeba wykazać się znacznie większą kreatywnością.

Budowanie różnych struktur z takich klocków może być bardziej wymagające. Dziecko musi więcej zastanawiać się nad tym, jakiego elementu użyć w danym miejscu, aby całość była stabilna. Oczywiście, klocki drewniane dostępne są w wielu różnych formach. Niektóre z nich są bardziej złożone od innych i pozwalają na tworzenie bardziej zaawansowanych struktur.

Postaw na ekologiczne zabawki

Jedną z największych zalet klocków drewnianych jest bezpieczeństwo dla dziecka i fakt, że są to zabawki ekologiczne. W odróżnieniu od plastikowych klocków, te drewniane stanowią znacznie mniejsze zagrożenie dla środowiska naturalnego. Nadużywanie plastiku i innych tworzysz sztucznych jest dziś poważnym problemem, który należy ograniczać. Decydując się na zabawki z naturalnych materiałów można zrobić z tej kwestii bardzo wiele.

Klocki drewniane w większości są też znacznie bezpieczniejsze dla dzieci. Produkty renomowanych marek nie zawierają szkodliwych farb i lakierów, co w przypadku wrażliwej skóry dziecka jest szczególnie istotne.

Daniel